Coşkun Karademir Quartet – Öz/ Essence Albümü

Geleneksel müzik çalışmaları ile Türkiye’de uzun yıllardır çok iyi bilinen müzik direktörü, prodüktör ve bağlama üstadı Coşkun Karademir; Uluslararası Müzik dünyasına ilk olarak The Secret Ensemble “Kuşların Cağrısı” albümü ile çıktı. Bu albümün başarısı sonrasında Norveçli KKV firması tarafından Mahsa Vahdat ile bir düet albüm hazırlaması için davet edildi. Müzik direktörlüğünü yine Coşkun Karademir’in yaptığı Endless Path – Sonsuz Yol adlı albüm Vahdat’ın Mevlana’nın, Karademir’in Yunus Emre’nin şiirlerinden bestelenen şarkıları söylediği bir albüm oldu. İki albüm de önemli uluslararası müzik otoriteleri tarafından  “Top of The World Album“ seçildi.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Essence – Öz adı verilen son albümünde, The Secret Ensemble’ da ortaya koyduğu doğu\batı enstrümanlarını yenilikçi bir şekilde sentezlediği özel anlayışa, bu sefer quartet formatında dönüyor Karademir. Yine seçme müzisyenleri bir araya getirdiği ve kendi adını taşıyan Coşkun Karademir Quartet, bağlama ve kopuz sazlarında hakimiyetinin ve bunların üzerinden oluşturduğu müzikal düşüncelerinin kendisiyle beraber duduk, çello ve perküsyon sazlarıyla nasıl kurgulanıp dünya sahnelerine quartet mantığıyla sunulabileceğine örnek teşkil ediyor.

Daha önceki projelerinden gelen tecrübeler sonrasında Karademir; müziğin insanlara, insanlık tarihine, insanlığın temel hikâyesinin özüne nasıl yansıdığını anlatıyor. Zaman, devir, ülke, sınır, din, dil anlayışının ortadan kalktığı ve sadece duyguların ve müziğin hükmettiği bir anlatım biçimiyle karşımıza çıkıyor Essence/Öz albümü.

Mahsa Vahdat & Coşkun Karademir’in “Endless Path” adlı albümü

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz