Cavit Murtezaoğlu “Ehli Hakların Sesi / Bayrek Kuşçuoğlu” Albümü

İran’ın Tebriz şehrinde doğdu. Tebriz’de müzik çalışmalarına başlayan Cavit Murtezaoğlu, genç yaşlarında hem solistlik hem de öğretmenlik çalışmalarına başladı. Çeşitli yerlerde verdiği dersler ve imza attığı müzik çalışmalarından sonra Bakü’de konservatuar okumaya karar verdi ve Bakü’ye yerleşti.

İran’a döndükten sonra ‘Senli Günler’ ve ‘Susmam’ adlı iki albüm çıkardı. Aynı zamanda film ve belgesel müzikleri hazırladı.

Alevi-Bektaşi geleneğinde önemli isimlerden biri olan Bayrek Kuşçuoğlu’nun eserlerini besteleyen Murtezoğlu’nun, “Ehli Hakların Sesi / Bayrek Kuşçuoğlu” isimli albümü Kalan Müzik’ten çıktı. Albümde Cavit Murtezaoğlu’na Volkan Kaplan, Aslan Aler Hazreti, Mehdi Dervişi, İman Lotfi, Can Porvas Hazreti ve Seyed Arash Shahriari gibi başarılı müzisyenler eşlik ediyor. “Ehli Hakların Sesi / Bayrek Kuşçuoğlu”nde yer alan eserlerin makam seyirleri, melodi zenginliği ve dinamizm, dinleyicileri mistik bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor.

Felsefi yazılarıyla dikkat çekti ve İran, Avustralya, Azerbaycan, Almanya ve Türkiye’de felsefi seminerler verdi. 20 yıla varan eğitim tecrübelerini, İstanbul’da kendi metoduyla ses eğitimi dersleri verdiği, ‘Ses Atölyesi’nde yoğunlaştırdı ve beş kitaptan oluşan doğu ve batı sentezli, ilk vokal metodunu yayına hazırladı. Ayrıca Beykent Üniversitesi’nde “Şan-Solfej ve Sahne Organizasyonu” dersleri verdi. Murtezaoğlu halen Tebriz’den Toros’a adlı projede, Kardeş Türküler’in üyesi olan Feryal Öney ile bir albüm çıkardı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz