Sjahin During’in “Afro Anatolian Tales” albümü

Afrika Ritimlerinin Anadolu’nun toprak kokusuna karıştığı albüm; Aynur Doğan, Arto Tunçboyacıyan, Süren Asaduryan gibi önemli sanatçıların nefesleriyle hayat buluyor. “Afro Anatolian Tales” albümünün içinde içerden dışarıya, tekilden çoğula, bugünden köklere uzanan müzikal bir yolculuk var. Rüyalarda gerçekleşen müzikal bir yolculuk bu; köklerin, sevdanın, mutluluğun ve dostluğun bulunmasıyla hedefine varacak olan yolculuk. Albümün konukları arasında Aynur Doğan, Arto Tunçboyacıyan, Suren Asaduryan, Mola Sylla gibi önemli isimler bulunuyor.

1 African Donkey 2- Armenian Tambor 3- İsmet Kaptan (Turunc) 4- La Topa Saray 5- Mantra Saray 6- Manubistan 7- Otra Mundo 8 – Turpum Trance

Türk bir anne ile Hollandalı bir babanın oğlu olan 1972 Amsterdam doğumlu vurmalı sazlar ustası Sjahin During’in bu dar ve dolambaçlı yolda seyreden albümünde en büyük kılavuzu gelenek. Doğunun pastoral manzaraları eşliğinde, notaların gülümseyerek uçuştuğu patikalarda seyreden yolculuk, Batıya öykünmeden gerçekleşiyor. Sjahin, bu albümde son derece yerinde bir tercihte bulunarak, alanında mertebe sahibi olmasına karşın sanatında tevazuyu elden bırakmayan ustalarla çalışıyor. Onlarla yeni fikirler, yeni duygular, geniş müzikal bağlam ve yaratıcı ruh hallerini paylaşarak çalıyor. Onun inceliği baş tacı yapmış vurmalıları, birlikte çalıştığı müzisyenlerin ayaklarının altına serilmiş kırmızı bir halıyı andırıyor.

Diğer müziklerinden örnekler

MP3 samples:
1.
Armenian Tambor by Sjahin During featuring Suren Asaduryan on duduk
2.
TurqumTrance by Sjahin During featuring Arto Tunçboyaciyan on vocals
3.
African Donkey by Sjahin During featuring Aynur on vocals
4.
Cheba > Bayuba Cante
5.
Oyan cara > Bayuba Cante
6.
Curandeiro > Bayuba Cante
7.
Blues for Yemaya > Lotz of Music in Havana featuring Amalia Pedroso
8.
Chango in the Dark > Lotz of Music in Havana featuring Amalia Pedroso

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz