Yasaklı Sitelere, Youtube’ye, Twitter’e Nasıl Girilir, 1 Dakikada DNS Numaraları Nasıl Değiştirilir?

675

Domain Name System [DNS] (Alan Adı Sistemi) dağıtık yapıda bir veritabanıdır. Bu sistem makina isimlerini IPv4 (ya da ipv6) adreslere ya da IPv4 adresleri makina isimlerine çevirmeye yarar. Bilgisayarlarınızın normal ayarları “DNS Adreslerini Otomatik Al” şeklindedir; bu da sizin internet servis sağlayıcınızın size atadığı DNS’e razı olacağınız anlamına gelir. Özgürce; izlenmeden, engellenmeden, kısıtlanmadan gezmek, servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu DNS’ten daha hızlı sörf yapabilmek ve erişimi engellenmiş, kısıtlanmış ya da yasaklanmış sitelere ulaşabilmek için, DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.

IP numarası engellenen kısacası bütün sitelere Youtube’ye,Twitter’e girmenin en kolay yolu:

Mozilla Firefox kullananların  AnonymoX eklentisini, Google Chrome kullananların  ZenMate eklentisini kurması gerekiyor.

Tüm özellikleri (şimdilik) ücretsiz olarak sunulan bu eklentileri yüklediğinizde, İnternet’te “anonim” bir kullanıcı olarak (kimliğinizi gizleyerek) dolaşabiliyor ve Türkiye’deki erişim engellemelerini aşabiliyorsunuz. Google Chrome eklentisi olarak ZenMate’i indirdikten sonra, eklentiyi etkin duruma getirmek için bir e-posta adresi bildirmeniz isteniyor. Ayrıca, değiştirebileceğiniz bir şifre öneriliyor. Herhangi bir e-posta adresi yazabilir ve şifreyi dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

2. Yol: IP numarası engellenmeyen sitelere girmek için (Ör: youtube’ye girilir, twitter’e girilmez) 1 Dakikada dns numaraları nasıl değiştirilir?

Windows xp’de nasıl değiştirilir? 1.) Denetim masası –> Ağ Bantılarına Tıkla 2.)Yerel Ağ Bağlantılarında Sağ tuşla özelliklere gir. 3.)İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) kısmı 2 defa tıkla. 4.) Aşağıdaki sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretle. 5.) Aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi Dns sunucularına sırasıyla örneğin ilk kutuya: 208.67.222.222 İkinci kutuya: 208.67.220.220 rakamları yaz. Windows’un yeni sürümlerinde (Windows 7, Windows 8) nasıl değiştirilir dns-degistirme-7-5 Güncel DNS listesi

En Hızlı DNS’ler ve DNS Numaraları :

Google, DNS Numaraları: 8.8.8.8 8.8.4.4 Yandex DNS Numaraları: 77.88.8.8 77.88.8.1

Open, DNS Numaraları:
208.67.222.222 208.67.220.220

 Yeni İnternet Yasaklarını Aşma Kılavuzu>>

Windows 8 İçin Dns Değiştirme

Windows 8 bilgisayarlar DNS ayarlarını değiştirmek için aşağıda anlatacağımız yöntemikullanabilirsiniz. Birkaç ay önce satışa çıkan işletim sistemlerinden biri olan Windows 8bilsayarı çok daha fonksiyonel kullamak adına sizlere birçok fırsat sunuyor. Kolaycakişiselleştirebileceğiniz bu işletim sisteminde DNS değiştirmek istiyorsanız, uygulayacağınızişlemler biraz daha farklıdır.

DNS değiştirmeyi sizlere kolayca uygulayacağınız basamaklarla anlatmaya çalışacağım. Resimleri ve yönlendirmeleri takip ederek kolaca istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Windows 8 DNS Değiştirme İşlemleri
Sağ alt köşede yer alan “internet erişimi” simgesine tıklayın. Sonra üzerine sağ tıklayıp “ Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” sekmesini açın.

Sol bölümde yer alan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkan ağ bağlantıları sayfasından kullandığınız ağ bağlantısını seçin ve “ Özellikler”butonuna basın.

“Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi ile karşılaşacaksınız. Burada yer alan“Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğini bulun ve üzerine çift tıklayın.

“Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” penceresini göreceksiniz. Buraya güncel DNSnumaralarını girin.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz