Mistik Kürt müziğine ritmik bir yolculuk… Razbar Esemble ve “Chant Sacres De Kurdes” albümü

razbar
1997 yılında kurulan Razbar Esemble, grub üyelerinin tamamı Almanya’da ikamet eden iranlı Kürtlerden oluşuyor. Çalışmalarında genelikle İran Kürt kültürünü ve  manevi müziğinin izleri sürüyor. Kadınların, erkeklere açık bir toplamda şarkı söylemesinin günah,  erkeklere açık bir alanda zikretmenin bile yasak olduğu İran’da  Grup, yaptığı müzikle beraber kadın  solistleri ve   danslarıyla da dikkat çekiyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Albümde kullanılan  tanbur (üç teli saz) bendir ve darbuka  gibi geleneksel Ortadoğu enstrümanları,  mistik solo vokalleri ve sahne performansıyla dinleyicisini  Kürt müziğinde ritmik bir yolculuğa çıkarıyor.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xaqv1z_razbar-esemble_music[/dailymotion]
Razbar Esemble’nin 2000 yılında çıkarmış olduğu “Chant Sacres De Kurdes” adlı albümünden şarkılar:

Razbar Esemble, bir çok uluslararası etkinlikte sahne alıyor. İran Kürtlerini temsil ediyor.  Grubun son albümü “Chant Sacres De Kurdes” dışında “Attar “Doost” ve “Leyli” adında yayımlanmış üç albümü var.

Albüm içeriği:  1.Sheykh Amiri 2.Hey Dawed 3.Ali Ali Man 4.Tanbur Solo 5.To Ey Djât-E Shirin Zabân 6.Be Mowlâye 7.Qatâr 8.Amâno Dakhil Pir-E Shart 9.Hey Vayyâr 10.Pièce Au Kamantcheh et Au Daf 11.Mowlâm Khosh Hâti  12.Pièce Au Kamantcheh et Au Daf

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz