Koma Denge Azadi (Grup Özgürlüğün Sesi) ve sevilen şarkıları

denge-azadi

1990 yılında İstanbul’da kurulan Koma Denge Azadi, kısa sürede Türkiye’de sevilen  popüler Kürt müzik gruplarından biri oldu. Diğer Kürt müzik grupları gibi  Koma Denge Azadi  müzik dünyasında yeni bir tarzı benimseyerek özellikle metropolde yaşayan  genç kuşak dinleyiciler için  modern bir formda geleneksel Kürt müziği yaptı.

Grup enternasyonal bir marş olan Çav Bella’yı Kürtçe diline çevirerek besteledi.

Toplam dört albüm çıkaran Koma Denge Azadi, uzun bir süre konser ve  tüm albümlerine uygulanan yasak ve engellemelere rağmen  popüler kalmayı başardı. Yüzbinlere varan albümler sattı. Türkiye’de konser düzenlemesi de yasak olan grup Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere gibi ülkelerde birçok konser verdi.

[youlist search=”koma denge azadi” width=”660″ height=”320″]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

6 Yorumlar

  1. Formatı mükemmel bir site.yalnız aynı anda müzik dinleyip sitenizin diğer bölümlerine gezmeye izin vermemesi bir eksiklik.

    Cvp:
    Siteye girdikten ve istediğiniz müziği açtıktan sonra yeni bir internet sayfası açın oradan yine siteye girip diğer bölümleri gezebilirsiniz.

  2. lazıme hun ser ve malpera internete ser gramere kurdi,wejeya kurdi u kiteb u pirtuken kurdi yen nu u kevnar derketi ji bisekinin u reklamen wan bikin.Ya heri giring eve.

  3. yanlış yazarsam peşin peşin özür…roj roja meye…aradığım özlediğim bir şarkı koma denge azadiden:))yardım isteycektim…

  4. koma amed grubundan sonra çıkan,çok kaliteli müzik yapıp,halen büyük bir zevkle dinlediğimiz bir kürt grubu nostaljisi Koma Dengê Azadî..

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz