Kitka Kadınları’nın “Wintersongs” Albümü ile Seslere ve Renklere Yolculuk

Daha ilk şarkısının ilk tınısını duyduğunuz andan itibaren her ses sonsuzluğa uzanan bir işaret oluveriyor.  Müziğin ritmine dalıp giderken bazen kocaman kutsal bir yapının yüksek tavanı altında yankılanan çok sesli bir koroya kulak verdiğinizi, bazen huzur dolu bir ormanda yürüdüğünüzü hissedeceksiniz.

Bütün itibariyle değişik  bir zaman ve mekan yolcuğuna dönüşen dinleti özelikle  albümün  3 ile  7.  (Wintersongs)  parçasında doruğa ulaşıyor. Öyle ki, bir an insan sesinin sadeliği ve güzelliğinin  bütün enstrümanları gereksiz kıldığını bile düşünebilirsiniz.

 

DİĞER ŞARKILARINI DİNLE

 

Genelikle Balkan, Slav, Macar halk (kuzey ve batı Karadeniz demek daha doğru olabilir) kültürlerinden izler taşıyan şarkılar yapan ve halk şarkılarını seslendiren Kitka Kadınları’nın bu güne kadar yayınlanmış  “Wintersongs”, “Nectar”, “ The vine” ve “Voices on the Eastern Wind” adlarında  dört albümü var.

“Kitka Kadınları’nın “Wintersongs” Albümü ile Seslere ve Renklere Yolculuk” üzerine 5 yorum

  1. bayildim seslerin ritmine, cok sesli muziklerine,her bir ensturmana…ne de operamsi sesler, ne de alip sizi goturen ezgiler…muzik ne de icimizde! Tesekkurler Cafrande.

  2. Muhtesem muzikler hepside,tanitim icin tesekkurler.

  3. Celtic Women ın Balkan uyarlaması olmuş.Yinede çok güzel.

  4. Music to calm the mind and soothe the soul, thanks Meri for telling me about this site!

Yorum yapın

Cafrande.org’u

‘ta BEĞENda TAKİP Et

Yereli yaşa, evrensel düşün!.. www.cafrande.org

Önceki yazıyı okuyun:
Onat Kutlar: “Dilin işlediği tuhaf bir manzaraydı yaşam”

Dil, durgun ve derin bir suyun aynası gibi yalnızca kendi bildiklerini gösteriyordu ona. Pencerenin ince ses tellerinden dokunmuş tülüne dilin...

Kapat