Hossein Alizadeh – Half Moon / Nimeye Mah / Yarım Ay film müzikleri

Müziklerini Hossein Alizadeh yaptığı Bahman Ghobadi’nin  Half Moon / Nimeye Mah / Yarım Ay adlı Irak-İran-Avusturya-Fransa ortak yapımı olan filminde, Halen kamuya açık alanlarda şarkı söylemenin kadınlar için yasak olduğu İran’da hakları için mücadele eden bir grup insanın duygusal öyküsüne yer veriyor.

Yönetmenin, ikinci uzun metraj çalışması  ‘Anavatanımın Şarkıları’ yapıtıyla benzerlikler taşıyan Yarım Ay  için  Bahman Ghobadi; “Bu film ile İran’daki sanatçıların acılarını bir parça anlatmak istedim’’ diyor.

2004’te de ‘Kaplumbağalar da Uçar’  adlı filmiyle Saint-Sebastien Film Festivali’nde ‘Altın İstiridye’ ödülünü alan Bahman Ghobadi,  Bu çalışmasıyla En İyi Film Ödülü’nü aldı. Festivalde iyi eleştiriler alan  filmin ödül töreninde  Ghobadi filmi tüm Kürt halkına adamış, “Bu ödülü almaktan mutluyum ama filmimin halen İran’da yasak olmasından üzüntülüyüm’’demişti.

Albüm içeriği:  1. Moments for Joy and Mirth (Laylahen)2:55 2. She Soul Beckons (Avaye’ Rooh) 1:34 3. Souls Hymn (Naghmehe’ Rooh)1:45 4. Vernal Reunion (Avahat Vahar)2:22 5. Laments in Joy (Saz O Avaz)4:17 6. Compassion Calls (Avaye’ Mehr)1:36 7. Ecstasy (Sama’a)2:48 8. Reflections of the Soul (Avaz’e Daroon)3:35 9. Vernal Reception (Avaz’e Avahat Vahar)1:34 10. Vernal Presence (Avahad Vahar)3:36 11. Persuasive Imagination (Xial)1:45 12. The Prophecy (Darvish)3:45 13. Reflection By the Soul Ii (Avaz’e Daroon)3:37 14. Enrapture (Vadjd)1:29 15. Requiem (Marsieh) 4:20

Hossein Alizadeh – Half Moon / Nimeye Mah / Yarım Ay  film müzikleri: Hamavayan Ensemble Parvin Namazi, vocal. Mostafa Mohmoodi, vocal Reza Askarzadeh, duduk.Ali Boustan, oud. Nima Alizadeh, robab.  Saba Alizadeh, Kamancheh, Qeychak. Ali Rahimi, daf, percussions Hossein Alizadeh, diwan

Hossein Alizadeh – Half Moon / Nimeye Mah / Yarım Ay film müzikleri
Albüm içeriği
1. Moments for Joy and Mirth (Laylahen)
2. She Soul Beckons (Avaye’ Rooh)
3. Souls Hymn (Naghmehe’ Rooh)
4. Vernal Reunion (Avahat Vahar)
5. Laments in Joy (Saz O Avaz)
6. Compassion Calls (Avaye’ Mehr)
7. Ecstasy (Sama’a)
8. Reflections of the Soul (Avaz’e Daroon)
9. Vernal Reception (Avaz’e Avahat Vahar)
10. Vernal Presence (Avahad Vahar)
11. Persuasive Imagination (Xial)
12. The Prophecy (Darvish)
13. Reflection By the Soul Ii (Avaz’e Daroon)
14. Enrapture (Vadjd)
15. Requiem (Marsieh)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz