FİLİSTİN ŞARKILARI: ORTADOĞULU KADINLARDAN GAZZE’YE” EN HÜZÜNLÜ ŞARK’IMIZ” ALBÜMÜ

2009 yılında yayınlanann Filistin’e yakılmış şarkılardan oluşan “Ortadoğulu Kadınlardan Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız” adlı albüm, bir Filistinli kızın  sitemiyle başlıyor. Amel Mathlouthi, İlkay Akkaya, Amal Murkus,  Majida El Roumi, Kamilya Jubran, Lena Chamamyan Ya Mayla, Rim Banna, Reem Kelani, Fairuz  ve  Reem Talhami’den seçilmiş birer şarkıyla devam eden derleme  Samir Joubran’ın  ensrümantal bir çalışmasıyla sonlandırılıyor.

Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız içerik:
01 – Filistinli Kızdan Sitem… (Açılış) 02 – Amel Mathlouthi – Naci en palestina 03 – ilkay Akkaya – Filistin Günlüğü 04 – Amal Murkus – Diary of a Palestinian Wound 05 – Majida El Roumi – Children in Conflict 06 – Kamilya Jubran – Kaifa ossamiha 07 – Lena Chamamyan -Ya Mayla Al Ghusson 08 – Rim Banna – Fares Odeh 09 – Reem Kelani – qasidah of return 10 – Fairuz – Jerusalem Zahrat Almadaen 11 – Reem Talhami – Zemar 12 – Samir Joubran – Ramallah(enst. kapanış)


Alternatif Link >> 

2 Yorumlar

  1. şarkılar çok güzel çok beğendim allah yardımcıları olsun ya çok üzülüyorum

  2. üzülmenin çok fazla bir işe yarayacağını zannetmiyorum. bu tür zulümlerin neden gerçekleştiğini iyi çözümlemek ve bu zulümlere karşı direnen saflara katılmak vicdanımızı rahatlatmalı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz