MAHSA & MARJAN VAHDAT VE “I AY EVE” ADLI ALBÜMÜ

Mahsa & Marjan Vahdat kardeşler, Dünya Müziği gündemine ilk defa “Axis of Evil” adlı, İran, Irak, Filistin, Afganistan, Kuzey Kore, Suriye ve Küba’dan gelen ninnilerin bir araya getirildiği çalışmalarıyla tanındı.

İlk çaşıması genel olarak olumlu tepkiyle karşılanan kardeşler, daha sonra “Songs From The Persian Garden” adı çalışmasını gerçeklerdi. Albüm, İtalyan Konsolosluğunun İran’daki yazlık binasında İran’da hala kadın solistlerin karma bir seyirci önünde performans gerçekleştirmeleri yasak olması sebebiyle gizli elde edilen kayıtların ürünü.

Bu albümde de beklenenin üstünde olumlu eleştiriler karşılaşan İranlı kadınlar, 2008 sonunda çıkan “I Am Eve” bu çalışması 11. yüzyıl şiirlerine uzanıyor.

 Oynatma listesi seçeneğinden dinlemek istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.

Mahsa & Marjan Vahdat – King of Love

I Ay Eve albüm içeriği:1. I AM EVE 2. MY STERY 3. KURDISH SONG 4. THE MIRROR OF 5. ORNING WINE 5. NAVAI 6. SORROWFUL SPRING 7. KING OF LOVE 8. MIRAGE 9. LAND OF LOVE 10. CARAVAN

1973 yılında Tahran’da doğan Mahsa Vahdat, müziğe küçük yaşta Minoo Mohebbi’den piyano dersleri ve geleneksel Fars müziği üzerine eğitim alarak başladı. Laleh Aghevli ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Tahran Sanat Üniversitesi 1993 yılında girdi, Müzik Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite sürecinde Lotfi Şerif Ahmed Pejman, Hooshang Zarif, Behnam Vadani, Abdorreza Sajadi, Hushang Kamkar ve Mohammad Reza Darvishi gibi usta müzisyenlerin etkilendi.

Marjan Vahdat  1976 yılında Tahran’da doğdu. O Minoo Mohebbi ve Pari Maleki ile Fars geleneksel müziği ve piyano üzerine çalıştı. Sonraki yıllarda Mehdi Fallah ve Sima Bina gibi önemli sanatçılardan Setar dersleri aldı.

3 Yorumlar

 1. parçaları gerçekten harika daha tanıyalı 1 saat bile olmadı ama tarz beni gerçekten etkiledi…böyle bi sayfa hazırladığınız için çok teşekkür ediyorum.

 2. sizlerle buluşmam henüz çok yeni.yaklaşık 1 haftadır sitenizdeyim.beni çok etkiledi.muteşem müzikler var sitenizde, dinlemekten hiç bıkmıyorum.müthiş sesler müthiş müzikler.üstelik işimdede çok yardımcı (yoğun bir muhesebe temposunu varsayarsak)beni çok rahatlatıyor.bunları hazırlayanlara emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.herkese sevgi ve saygılarımla……
  26/03/2010

  cvp:
  Teşekkürler Oya.
  İlginize ve övgünüze laik olmaya çalışacağız.

 3. sitenizde mevcut tüm müziklerin ayrı ayrı cd sini nasıl edinirim? yardımcı olursanız sevinirim.

  Cvp:
  Müzik marketlerde veya internet üzerinden satış yapan sitelerden alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz