Cem Argun ve “Gündelik Yaşamın Seyirlik Sokakları” Fotoğraf Sergisi

Cem Argun
Cem Argun , 1971’in yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde doğdu. Çok kültürlü bir atmosferde geçen çocukluk ve ilk gençlik yılları hayatta ve sanatta bakışında olumlu etkiler yarattı.
Ender rastlanan bir hastalık sebebiyle doğuştan ortopedik engelli olmanın tüm zorluklarını yaşadı. Mimari engeller nedeniyle geç başladığı ilköğretim sürecini tamamladıktan sonra örgün öğrenim sürecini noktalayarak öğrenerek değişmenin, gelişmenin okul kurumu dışında da olabileceğini olan inancıyla çeşitli metotlarla devam etti.

3 yılı fotoğrafçılık ile ciddi şekilde ilgilenmek ve entegre olmakla gündelik yaşamın gözden kaçan açılarını fotoğraflamaya başlayalı yaklaşık 8 yıl oldu.

Argun, “Hayatın an ve ayrıntılarını estetik kaygısıyla görsel belgeleme alanı olarak gördüğüm fotoğraf serüvenime, benden eleştiri, önerme ve bilgilendirme alanlarında desteğini esirgemeyen Çerkes Karadağ, Hakan Hatay, Halim Tokel, Nuri Kethüdan gibi bu alanda söz sahibi üstatların değerli destekleriyle devam etmekte” olduğunu belirtiyor.

Yükleniyor…

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz