Büyük oyunlarda küçük rol GAP’mak ve Gericiliğin devlet(cilik)le intihamı


40 yıllık Güneydoğu Aldatma Planı (meşur ismiyle GAP) üzerinden siyaset yapma şerefine 7 Cumhurbaşkanından sonra 11 nci Başkanımız  Recep Tayyip   Erdoğan da, gelecek yıl yapılacak belediye seçimleri sebebiyle  dahil ve nail oldu.  Artık bir inandırıcılığı kalmayan eski metin başlıkları üzerinden yapılan küçük değişiklikler dışında  neredeyse somut -yeni- hiç bir şeyin söylenmediği, bu gösteriye kendi taraftarları dahil olmak üzere kulak asan olmadı. Yarısından çoğu yandaşlarının olan  ‘özgür medya’mız da   yeterince yer bulmaması ise  ilginçti.  Zira gericiliğin elinde çocuk oyuncağına dönen “Devlet”  aracı daha kullanışlı bir malzemeye benziyordu çünkü.

Konunun özüne kısaca değinirsek; Recep Tayip Erdoğanın ABD ziyaretinde aldığı destekle düzenlenen Ergenekon operasyonu kapsamında -ulusalcı- derin devlet kadroları tasviye edildi. Devlet içinde düzenin devamı için yasa ve kanunlara uymayan kirli ve kanlı işler yapan bu legal ve illegal kurum ve kuruluşlar yeni bir yapılanma ile kadro açısından Fetullah Gülen cemaati cennetine çevrildi. Ardından BBG evine dönen Türkiye youtube sitesinde her ay üst düzey fakat dinci olmayan bir devlet görevlisinin konuşması yayınladı. Son olarak vakit gazetesine servis edilen bir dinlenme konusu ile tekrar gündeme oturdu.
Konuyla ilgili olarak bir gün önce, CHP’liler bize ileti, dava açılırsa kaynağı açıklayacağız diyen Vakit gazetesi köşe yazarının yerini  bugün gazetenin  komik ve ciddiyetsiz açıklaması aldı.  İşte bu ülkede gazetecilik yapan bir kurumun deformasyon düzeyi, 14 yaşındki kıza tecavüzle yargılanan  aynı gazetenin  yazarı Hüseyin Üzmez’in “Gazozuma ilaç attılar” açıklamasıyla aynı düzeyde, aynı ciddiyette olduğunu söylememize gerek yok!

 ’25 Mayıs Cuma günü saat 10.00 civarında muhabirlerimiz görüş almak için CHP’li Önder Sav’ı arar. Önder Sav, o sırada Bolu Valisi Ali Serindağ ile görüşmektedir. Muhabirlerimize ‘Misafirlerim var, bir dakika’ der. Muhabirlerimiz beklemeye başlar. Telefon açıktır. Muhabirlerimiz Önder Sav ile Vali Serindağ’ın konuşmasını işte o telefondan duyarlar. Muhabirler Sav ile valinin görüşmesinin 42 dakikasını kaydederler. 42 dakika sonra telefon kapanır.’

Skandal görüşmenin içeriğinde neler vardı?
CHP Genel Merkezi’ndeki skandal görüşmede Vali Ali Serindağ, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’a, bir CHP İl Başkanı gibi Bolu’da nasıl seçim kazanabileceklerini ve seçim stratejilerinin nasıl olması gerektiğini anlatıyor. İkili, ülkenin Başbakanı’nı, bakanlarını ve bazı cemaat önde gelenlerini hedef alıyor. Valinin bağlı bulunduğu İçişleri Bakanı’nın “tarikatçı olup olmadığı” sorgulanıyor. Bir bakan bir tarikatçının cenazesine katılmasından dolayı  eleştiriliyor ve valinin o cenazeye ‘Bakan’a tavır koyarak gitmediği’ itiraf ediliyor.

Ehminiyet'te Fetullahçı örgütlenme (Kanal D)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz