Aşk Zamanı / In the Mood For Love film müziği

0
72


Basit toplumsal engellerin gerçek bir aşkın önüne dikildiği bir hikaye ve mükemmel bir görselliğe eşlik ederek sizi filmin büyülü atmosferine çekip oraya hapseden çarpıcı bir müzik. 60’ların Hong Kong’unun zengin görsel karelerle anlatıldığı filme notalarıyla eşlik eden Mike Galasso, Umebayashi Shegeru ve Nat King Cole insanı adeta bu dünyanın içine sürüklüyor ve filmin karakterlerine müthiş bir empati ile yaklaşmanızı sağlıyor. Umebayashi tarafından sıkça kullanılan yaylıların temsil ettiği motif filmin karakterlerinin mutsuz günlük rutinlerini anlatıyor.

Yönetmen Wong Kar-Wai’nin, artık geride kalmış bir döneme ve kaybolan aşka verilmiş zarif ve şaşırtıcı bir selamı olan “ Aşk Zamanı ”, 2000 Cannes Film Festivali’nde, Tony Leung’a “ En İyi Erkek Oyuncu ” ödülünü getirmiş, Vietnam’da da “ En İyi Görüntü ” ve “ En İyi Kurgu ” ödüllerini kazanmış; 20. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde de “ Dünya Festivallerinden ” bölümünde yer almıştı.

Yönetmen : Wong Kar-Wai Senaryo : Wong Kar-Wai  Yapım : 2000, Hong Kong Tür : Romantik/Dram Oyuncular: Lai Chin, Maggie Cheung, Tony Leung, Rebecca Pan

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz