Bu Kategorideki Konular

14
Oca


1985 yılında kurulan barok ve romantik dönem klasik müzik eserlerini piyano ile dinleyicilere sunan Streicher Trio,nun  “Mozart Klavier Trios”, “Musica da Camera” ve “Two Romantic Piano Trios”  adlı üçlü  üç albümünü aşağıdan dinleyebilirsiniz. Devamı »

Toplam okunma (22427) Bugün(117) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , ,

02
Oca


Dünya müziğine duyduğu merakla yola çıkıp Doğuya ve Batıya ait birçok enstrümanı kullanmakta ustalaşan Tim Rayborn’un daha önce yayınladığımız Ashek, Chordae, Canconier, Qadim, Veils of Light  Honey From The Thorn, The Path Beyond ve Rihla adlı sekiz albümünden seçilmiş eserleri aşağıdan dinleyebilirsiniz. Sanatçının albümünlerine ulaşmak  için  dinlemek istediğiniz  isimlerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.] Devamı »

Toplam okunma (247572) Bugün(5) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

31
Ara

Chad Lawson
Daha önce “The Piano” adlı albümünü yayınladığımız Chad Lawson’un 2013 yılında çıkardığı 10 eserden oluşan  “A Solo Piano Christmas” adlı  çalışmasını aşağıdan dinleyebilirsiniz.  Devamı »

Toplam okunma (36191) Bugün(3) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , ,

26
Ara


D. Adam Estner ve Kathy Roberts tarafından 2005 yılında kurulan grup, Ortadoğu geleneksel  ritimlerini, senkop, swing, çoklu ritim, atışma ve doğaçlama teknikleri ile bilinen caz müziğiyle harmanlayarak melez melodiler üretmeyi amaçlıyor.
Al Asdeka, “Oasis”te  cazın modern enstrümantasyonu ve geleneksel Arap müziğiyle dinleyicileri melodik bir yolculuğa   çıkarıyor. D. Adam Estner gitarı, Kathy Roberts üzerinde oynadığı ortadoğu ritimleri, Daniel Giacobazzi ise flüt melodileriyle ortaya benzersiz bir ses uyumu çıkarıyor .
Devamı »

Toplam okunma (9272) Bugün(5) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , ,

24
Ara


Daha önce yayınladığımız “Ashek” ve “Veils of Light” adlı iki albümünden sonra Tim Rayborn’un iki albümüne daha yer veriyoruz.  Bu albümlerden ilki “Qadim”de  Tim Rayborn, solo bir alet ile gösterdiği performansla beraber  müziğin tek kaynağının batı olmadığını gösteren bir derinliğe sahip.   “Qadim” Arap dünyasından Türkiye’ye  oradan Yunanistana süren  enstrümantal bir serüven. Müzik tarihinin en eski Arap ezgisi, Türkiyeden bir alevi deyişi, Yunanistan’dan  ay Tanrıçası, Nikkal için yazılmış 3,500 yaşındaki bir ilahi,  ilham perilerine edilen bir dua doğunun mistik gizemiyle bu albümünde buluşur. Devamı »

Toplam okunma (84034) Bugün(15) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , ,

22
Ara


Çağdaş solo piyano müziğinin önde gelen isimlerinden biri olan sanatçı, kompozisyonlarında “aile sevgisi”nden ilham aldığını belirterek: “Kendimi hiç bir zaman müzik bestelemek için zorlamadım. Zamanı geldiğini hissettiğimde, oturup müziğimi yaptım” diyor.  Daha Önce Sophomore Jinx  ve Woods of Chaos adlı iki albümüne yer verdiğimiz  Rob Costlow’un  “Reconstruction” adlı  bu 45 dakikalık  piyano dinletisini aşağıdan  dinleyebilirsiniz. Devamı »

Toplam okunma (129884) Bugün(10) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , ,

19
Ara


Beethoven’ın, insana olan inancı ve aydınlanma ruhuyla dolup taşan müziği, Haydn ve Mozart’tan miras kalan klasikçiliği; aykırılığına rağmen, geleneksel kurallar üzerinde dengeli, estetik değişimler yaparak ve geliştirerek tarihe geçti.
Devamı »

Toplam okunma (24430) Bugün(11) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , , , , , ,

16
Ara


Eleni Karaindrou (Ελένη Καραΐνδρου) Yunanistan’da Teichio adında bir köyde dünyaya geldi. Atina’da büyüdü. Hellenikon odion’da piyano ve teori eğitimi aldı. 1969-74 yılları arasında Paris’de etnomüzikoloji eğitimi alan sanatçı, Yunanistan’a dönüşünde Ora Kültür Merkezi’nde geleneksel enstrümanlar laboratuvar’ını kurdu. o günden itibaren de Yunanistan’ın müzikal kaynaklarının toplanması konusunda en önde gelen figürlerden biri olmuştur. Devamı »

Toplam okunma (11991) Bugün(15) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , , , , ,

Arşivler