Melodik Piyano Üzerine Hüzünlü Keman – Secret Garden ve Müzikleri [63 Eser]


Secret Garden (Gizli Bahçe):Norveç’li kompozitör piyanist Rolf Lovland ve İrlanda’lı kemancı Fionnuala Sherry tarafından 1994’te kurulmuş 3 üyeli, Norveçli bir gruptur. 1995’te yapılan 40. Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Nocturne” isimli şarkının Norveççe versiyonunu ( o yıllarda dil serbestliği yoktu ) seslendirerek, 140 puanla 1. olmuştur. New age veya neo-klasik tarzda müzik yapmaktadır.


Yükleniyor… Sonraki şarkı için >| Şarkı seçmek için [>] tuşuna basınız.

Secret Garden’in tüm şarkılarının bestecisi Rolf Løvland, Norveç Kristiansand’ta dünyaya geldi, küçük yaşlarda ilk bestelerini yapmaya başladı, hayatı boyunca en büyük tutkusu müzik oldu, konservatuvarı bitirdikten sonra Oslo’da Norveç müzik enstitüsünde master yaptı.

Kemancı Fionnuala Sherry’in müzik tutkusu daha çok genç yaşlarda ailesi tarafından farkedildi, İrlanda’da müzik için gittiği Trinity College’yi şeref listesinde mezun olarak bitirdi, RTE Concert orkestrasında görev aldı.

Eurovision tarihinin en iyi parçalarından biri olarak kabul edilen “Nocturne” isimli parçalarının 1995 Eurovision’da birinci olmasından sonra kendilerini dünyaya tanıttılar ardından içindeki şarkılardan her biri, pek çok ülkede ana haber bültenlerinde, yarışma, Talk show ve benzeri programlarda kullanılan “Songs From A Secret Garden” albümü geldi.

Derin ve melodik klavye/piyano melodilerinin üzerine çalınan duygusal kemanın beraber oluşturduğu melankolik, hüzünlü müzik, Secret Garden’in tipik tarzını tanımlar. Zaman zaman devreye giren obua ve flüt melodileri şarkılardaki tipik armoni derinliğini tamamlar. Secret Garden parçalarının çoğunda söz yoktur, Rolf Løvland’ın deyişiyle aslında sözlere gerek de yoktur çünkü bu parçalar sadece müzik yoluyla pek çok sözün tanımlayamayacağı duyguları verebilir. Az sayıda olan sözlü Secret Garden parçaları da daha çok mistik veya hüzünlü temaları işler.

Ülke: Norveç
Grup Üyeleri: Rolf Løvland (Grubun kurucusu, tüm Secret Garden şarkılarının bestecisi), Fionnuala Sherry, Gunnhild Tvinnereim
Albümleri:
Songs From A Secret Garden (1996)
White Stones (1997)
Dawn Of A New Century (1999)
Dreamcathcer (2001)(Best of)
Once in a Redmoon (2002)
Earthsongs (2005)
Inside I’m Singing (2007)

4 Yorumlar

  1. Parçalar çok hoş. Özellikle birinci parça fevkaladenin de fevkinde… 🙂

  2. arkadaşlar müzikleri nasıl dinleyebiliyoruz? Dinleyemedim de:(

    Cvp:
    Sorun giderildi.

  3. Kitaro ve Francis Lai iyi dinleyemedikleri halde dünyaca ün sahibi olmuşlar bir de Hilal Çalıkoğlu ve İlyas Tetik dinleseler Planet visiondan Aliens Alyan edavatı müzik ödülünü kazanabilirler ve pas tutmuş somun kulaklı eurovision jürisine gökten yağ ve europe nin tuvaletlerinde pek bulunmayan boktan arınma musluğunun formülünü sadece ziyaretçiler için hayata geçirmelerinin elzem olduğu arınma aparatını taktırırlar public alanlarda tabiki republic of worlds humans için pavorotti neden wc taşıyor yanında anladınızmı şimdi.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz