İstanbul Devlet Modern Folk Müziği Topluluğu’nu online dinle


İstanbul Devlet Modern Folk Müziği Topluluğu T.C. Kültür Bakanlığı tarafından 1993 yılında kuruldu. İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren toplulukta 20 sanatçı görev yapmaktadır.
Topluluk kurulduğu günden bu yana Almanya, Tunus, Kıbrıs, Fransa gibi ülkelerde ayrıca, başta İstanbul olmak üzere yurdun değişik kentlerinde bir çok başarılı konser vermiş, Festivallere ve sanat etkinliklerine katılmış olan topluluğun faaliyetleri ilgi ve beğeni toplamaktadır.
Halk Müziğimizde yeni bir bakış getirmeyi amaçlayan topluluk bütün yörelerden aldığı repertuarında çok sesli formda çağdaş bir yorum sunmaktadır. Repertuarında Halk Müziği çalışmalarının yanı sıra Klasik Türk Müziği yorumlarına da yer vermektedir.

01-Naz Barı – Elmas 02-Sufi 03-Nihavent Sirto 04-Ey İşvebaz 05-Çember 06-Kız Sen Geldin 07-Turnalar 08 – Hışhışı Hancer 09 – Ey Büt-i Nev Eda

Topluluk bünyesinde Otantik Türk Halk Müziği sazları (Bağlama, Kemençe, Bendir, Ney, Mey, Zurna) ve değişik Batı sazları (Keman, Viola, Çello, Fülüt, Klarnet, Obua, Gitar, Bas, Davul, Perküsyon) yer almaktadır.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz