MAHSA & MARJAN VAHDAT “SONG FROM A PERSİAN GARDEN” ALBÜMÜ VE SEVİLEN ŞARKILARI

Mahsa & Marjan Vahdat kardeşler, Dünya Müziği gündemine ilk defa “Axis of Evil” adlı, İran, Irak, Filistin, Afganistan, Kuzey Kore, Suriye ve Küba’dan gelen ninnilerin bir araya getirildiği çalışmalarıyla tanındı. İlk çaşıması genel olarak olumlu tepkiyle karşılanan kardeşler, daha sonra “Songs From The Persian Garden” adı bu çalışmayı gerçeklerdi.

Albüm, İtalyan Konsolosluğunun İran’daki yazlık binasında İran’da hala kadın solistlerin karma bir seyirci önünde performans gerçekleştirmeleri yasak olması sebebiyle gizli elde edilen kayıtların ürünü. Bu albümde de beklenenin üstünde olumlu eleştiriler karşılaşan İranlı kadınlar, 2008 sonunda “I Am Eve” (dinle) adlı yayınladığımız 11. yüzyıl şiirlerine uzanan albüme imza attı.

ALTERNATİF LİNK >>

Mahsa & Marjan Vahdat – King of Love
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xcji92_mahsa-marjan-vahdat-king-of-love_music[/dailymotion]
01- Mina 02- Bi Man Maro 03- Haleili 04- The Flower Of A Paradise Garden 05- Chahar Pareh 06- Dorna 07- Gole Laleh 08 – Doosh Doosh 09- Avaze Shoushatari 10- Saghi Nameh 11 – I Shall Be Released

1973 yılında Tahran’da doğan Mahsa Vahdat, müziğe küçük yaşta Minoo Mohebbi’den piyano dersleri ve geleneksel Fars müziği üzerine eğitim alarak başladı. Laleh Aghevli ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Tahran Sanat Üniversitesi 1993 yılında girdi, Müzik Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite sürecinde Lotfi Şerif Ahmed Pejman, Hooshang Zarif, Behnam Vadani, Abdorreza Sajadi, Hushang Kamkar ve Mohammad Reza Darvishi gibi usta müzisyenlerin etkilendi.

Marjan Vahdat 1976 yılında Tahran’da doğdu. O Minoo Mohebbi ve Pari Maleki ile Fars geleneksel müziği ve piyano üzerine çalıştı. Sonraki yıllarda Mehdi Fallah ve Sima Bina gibi önemli sanatçılardan Setar dersleri aldı.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz