Koma Gulen Xerzan ve “Sonde Me/ Yeminimiz” albümü


Grup çalışmalarına amatör olarak 1989 da İstanbul da başlar bir süre sonra Koma Gulen Xerzan adını alır. ilk albüm çalışmalarına başladığı 1993 yılında MKM’ye katılma kararı alınır… 1994’ te ilk albümü ”Jı Bir Nabın” albümünü dinleyicisine ulaştırır ve ardından turnelere çıkar. Türkiyenin bir çok yerinde konserler verir. 1998 yılında “Sonde Me” adlı ikinci albümünü, sonrasında ise “Rûkena min”adlı üçüncü albümünü çıkarır.

musicwebtown.com

İngiltere, Hollanda, Almanya, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve Ermenistan gibi ülkelerde çeşitli dinleti ve söyleşiler gerçekleştirir.
Grup sanatsal aktivitesini ifade ederken iletişim araçlarını ellerinde bulunduran egemen güçlerin kültürel hegemonyasına karşı ulusal öğeleri de içinde barındıran bilinçli bir üretimi amaçlıyor.

Albümdeki Şarkılar: 1. Xeribi 2. Şere Giredayi 3. Dare 4. Delal 5. Avyane 6. Rüvi 7. Helimê 8. Rêzan 9. Mizgin 10. Sonda Me

“Koma Gulen Xerzan ve “Sonde Me/ Yeminimiz” albümü” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Yılmaz Güney’in Cezaevinden Fatoş Güney’e Yazdığı Aşk Mektupları

Halktan yana ve toplumcu-gerçekçilik doğrultusunda giderek, ulusal sinemanın olanaklarını da zorlayarak kendi çizgisini belirleyen en büyük sinemacımız  Yılmaz Güney, öleli neredeyse...

Kapat