Kendi Kaleminden Birsen Tezer ve “İkinci Cihan” Albümü

“Müzisyenim… İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunuyum. 1988 yılından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyorum. Kanun çalarım ama virtüöz değilim, kendime eşlik edebilecek kadardır çalmalarım. Müziğe bakış açımın evrensel olduğunu söyleyebilirim ve müzik zevkim de bu yöndedir.

Bunca yıl boyunca benim müzik anlayışıma göre önemli müzik adamlarıyla aynı sahneyi paylaşma onuruna eriştim. Stüdyo ve sahne çalışmalarımızı dostluklara taşıdık ki hayatın anlamının üretmek olduğunu onların ışığı sayesinde fark ettim. Yirmi üç senelik müzik yolculuğumdan sonra arkadaşlarımla 2009 yılında ilk albüm ‘Cihan‘ı, 2013’te de ‘İkinci Cihan‘ı oluşturduk. Bir yandan üretim devam ederken, uzun zamandır birlikte müzik yapmaktan keyif aldığım arkadaşlarımla çeşitli mekanlarda canlı performans sergilemeye devam etmekteyiz. Sözün bitmediği yerdeyiz.”


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.
İlk albümü ‘cihan’ı dinle

 

İkinci Cihan albüm içeriği:

  1. Nefes
  2. Delikanlı
  3. Kuş Masalı
  4. Kusura Bakma
  5. Arı Maya
  6. Şarkıcının Şarkısı
  7. Boşver
  8. Ne Tuhaf
  9. Kendi Kendime (Eylül)

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Ölümün Arkasından Konuşmak – Ece Ayhan

Sorun, eskidir kardeşler... Bilirsiniz ya da bilmezsiniz, öz çocuklarını boğduğu için herhalde, görkemli olduğu söylenen geçmiş, hele bir imparatorluksa, içinde...

Kapat