EMİN İGÜS “BU DÜNYA BİR PENCERE” ADLI ALBÜMÜ VE CANLI PERFORMANS KAYITLARI

İ.T.Ü Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünden mezun. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda (İ.Ü. Devlet Konservatuarı) şan eğitimi gördü. Dostlar Korosunda Ruhi Su ile çalıştı. Kurucuları arasında yer aldığı Ezginin Günlüğü grubunda on yıla yakın süre, besteci ve yorumcu olarak çalıştı, grubun albümlerinde yer aldı. Eylem Pelit, Ahmet Özbilen, Tanju Duru, Tugay Başar gibi sanatçılarla birlikte çalışmalar yürüttü, müzik danışmanlığı ve yönetmenliği yaptı.

Alternatif link albümü dinle>>

Hakan Oral, Mutlu Ödemiş, Orçun Gündem ve Ahmet Özbilen’le “Bu Dünya Bir Pencere” albümünü yaptılar. Nâzım Kumpanya’da solist ve korist olarak görev yapıyor.

Emin igüs Dörtlüsü- Ötme Bülbül Ötme & Semah

Emin İgüs “Bu Dünya Bir Pencere” adlı albümü
01. Deryalar
02. Keklik Idim Vurdular
03. Üç Telli Turnam
04. Yıldız Bağı
05. Bu Dünya Küçük Pencere
06. Keten Gömlek Filfili
07. Ağlama Yar ağlama
08. Gam Elinde (Semah)

Albüm dışı kayıtlar
Emin İgüs – Ağlama Yar
Emin İgüs – Dut Ağacı
Emin İgüs – Deryalar
Emin İgüs – Gelmiyorsun
Emin İgüs – Yıdız dağı

4 Yorumlar

  1. ‘bu dünya bir pencere’ hangi yana baksak deniz derya.. kimbilir acı hüzün, göçe hazırlanan yürekler…umut ki penceremizin en güzel yanıbaşı…

  2. evet bu dünya bir pencere, ama gel görki tek bir pencere değil. ayrı ayrı pencerelerden bakıyoruz yada bakmaya zorlanıyoruz. ne zaman aynı pencereden bakmayı öğreneceğiz o zaman bu pencere mutluluğa açılan bir yol olacak…

  3. Bu dünya bir pencere güzel bir şarkı,penceremizi geniş tutup,dünyaya evensel birgözle bakmayı bilmeliyiz,o zaman daha güzel olur hayat…..

  4. mükemmel ötesi..bu dünya bir pencere her gelen bakar gider..kimi baktıgı pencereye bir saksı çiçek bırakır gördüğü güzelliklere karşılık..kimi ise bir saksı çiçeği düşürür gözü karanlıkta kaldığı,göremediği için.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz