Döne döne saçmalamaya devam eden İsmet Özel’e Alevilerden dava

105

Sürekli fikir değiştiren bu zat-ı alinin akıl ve ruh sağlığından şüphe etmemek imkansız. Önce solcu, sonra sağcı, sonra ırkçı sonra, tekrar solculuğa döndüğünü söylüyor. Siyasi sohpetlerde adı “dönmenin dönmesi”‘ne çıkan  İsmet Özel bu hafta Habertürk’ün Karşıt Görüş programına katılarak  Patrik Bartholomeos’un açıklamlarının ardından yeniden gündeme gelen azınlık hakları hakkında konuştu.  Artık  düşünce değiştirmenin  kendisi için normal karşılandığını bildiği için adından ve ruhuna fatiha okunmuş şairliğinden söz ettirmek amacıyla her fırsatı değerlendiriyor. Garip,   saldırgan ve sapkın  fikirler ortaya atarak  madde ve mana! dünyasında kendini var etmeye çalışıyor. İşte bu  programda da Özel, kendisine verilen sansı kaçırmıyor; “Alevilik ilkelliktir” deyiveriyor.  Daha önce    Sivas katliamını yapan, insan yakan canileri “ilkel” bulmadan sahiplenen Özel, Türklerin silah zoruyla müslümanlığı kabul ettiğini bilmeyen cahil cesareti ile Türk olmayanları gavur ilan edivermişti.

Tunceli Barosu’na üye avukatlar Özgür Ulaş Kaplan, Ceyhun Demir, Enver Edal Şimşek, Barış Yıldırım, Bülent Taş, Seda Kaya Taş ve Düzgün Akyol,  Habertürk televizyonuna konuşan Özel’in Alevilere hakeret ettiği için  Tunceli Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi veren avukatlar şuları dile getirdi:
“Balçiçek Pamir tarafından sunuculuğu yapılan Karşıt Görüş adlı programda katılımcı İsmet Özel tarafından Aleviliğe yönelik hakaret içeren sözler kullanılmıştır. Özel, Aleviler’i, Haçlı seferlerinden sonra dağa sığınan gayrimüslimler olmakla suçlamıştır. Özel konuşmasında, ‘Türk olmayana ‘gavur’ denir. Gavurda akıl olsa Müslüman olurdu. Aleviler de Müslüman olamazlar. Aleviler, Haçlı ordularının Anadolu’daki kalıntıları. Anadolu sadece Türk yurdudur. Alevilik ilkelliktir. Bunu herkes kolaylıkla gözlemleyebilir. Aleviler, Haçlı Seferleri başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra burayı terk etmek istemeyen Avrupalılardır’ şeklinde birçok açıklamada bulunmuştur. Şüpheli söz konusu beyanları ile bir inanç ve bu inanca mensup vatandaşlara yönelik hakaret ettiği gibi bu sözlerini basın yolu ile dile getirmiştir. Halkı dil, din, ırk ve bölge farkı gözeterek, kin ve düşmanlığa tahrik ettiği gibi bir inancı açık şekilde aşağılamıştır. Bu sözlerin suç teşkil ettiği çok açık bir şekilde ortadadır. Özel ve yayın boyunca suç teşkil eden fiillere müdahalede bulunmayan televizyon yetkilileri hakkında kamu davası açılmasını arz ve talep ederiz.” denildi.*

İşte İsmet Özel’den seçme sapkınlıklar

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xbmah0_alevilik-hacly-kalyntysydyr_news[/dailymotion]
Alevilik Haçlı kalıntısıdır.

“Ruhban Okulu kapalı kalsın” dersem, ben kimden aferin alacağım; “Açılsın” dersem kimden aferin alacağım, mesele budur. Lozan’da Patrikhanenin Türkiye sınırları dışına çıkması için gayret ettik. Ama başaramadık. Türkiye sınırları içinde değil Ruhban Okulu, Patrikhanenin bulunması bile milli devletimizin işine gelen bir şey değil. Atinalılar hala istanbul’dakinden büyük kilise yapmıyor, hala İstanbul’u kendilerinin sanıyorlar.

“Çarmıha gerilmiş hissediyorum” sözü, Türkiye Cumhuriyeti aleyhine yürütülen işlerin bir safhaya geldiğinin göstergesidir.

Bizim demokrat olmak gibi bir derdimiz yok. Vatanımızın hangi tehlikeler altında olduğu konusunda kimse ikazda bulunmuyor.

MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRK OLAMAZ

1918 yılında Türk Bayrağı’nın altı en emniyetsiz yerdi. İstiklal Harbi verdik, bu topraklarda Türk Bayrağı’nın altı en emniyetli yer haline geldi. 13. asırdan sonra ikinci defa vatanımız oldu. “Burada sadece Müslümanın sözü geçer, Müslümandan başkasına söz hakkı tanımıyoruz” diyerek ikinci defa vatanı elde ettik.

Mustafa Kemal 1921’de diyor ki: “Biz demokrat değiliz, biz sosyalist değiliz. Biz bize benzeriz.” Bu Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Atatürk biyografisinde var.

Müslüman değilseniz Türk olamıyorsunuz. Türk demek Müslüman demektir. Her Müslüman Türk değildir ama her Türk Müslümandır. Bir insan bunun aksini söylüyorsa niyetini keşfetmek lazım.

Türkiye Cumhuriyeti bir İslam Cumhuriyeti olarak kuruldu. Türk Bayrağı’nın altının emin bir yer olması için Türk devletinin İslam devleti olması zarureti vardı. “Tehlike atlatıldı” düşüncesi hakim oldu sonra. 1921 yılında açılan Meclis 1923’te neden yenilendi? Vazifede olan Meclis, Lozan Anlaşmasını kabule yanaşmayacaktı. Onlar Lozan’ı kabul edecek bir Meclis elde ettiler. İstiklal Marşımızın şairi ikinci Meclis’te yok.

Türkiye Cumhuriyeti’nin şu anda İslam cumhuriyeti olması gerekiyordu, 86 yılımızı feda ettik. 1928 yılında İslam harflerinin değiştiği sene “devletin dini İslamdır” hükmü anayasadan çıkarıldı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin dini İslamdır” yazacak olduğu halde “Neden İslam harflerini kaldırdınız?” sorusuna cevap verilemezdi.

KİME “GAVUR” DENİR?
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xbma64_ysmet-ozerden-cok-tartyyylacak-acyk_news[/dailymotion]
Türk olmayana gavur denir. Gavurda akıl olsa Müslüman olurdu.

Temmuz sonrası  Milli Gazetede yazdığı “Sivas semalarında Sırp uçakları mı” yazısıyla  kendisi gibi arada  kalmış okurlarının da sempatisini kaybetden Özel, sözkonusu yazıda Sivas’ı Bosna’ya benzetmiş, Sivas katliamı’na tepki gösterip köktendincileri kınayanları da Sırplarla aynı kefeye koşmuştur. Şair  Ece Ayhan bu yüzden ona “Ünlü Sırp Şairi” adını takmıştır.

NASIL TÜRK OLUNUR?

Namaz kılarak.

ALEVİLER İLKELLİKTİR!

Bunu herkes kolaylıkla gözlemleyebilir. Dağda kalan Alevi kalmıştır, gelip yerleşen sunnileşmiştir. Toroslara gidin görün. Alevilik Müslüman baskısından kurtulmak isteyen gayri müslimlerin sığındıkları bir şeydir. Aleviler, Haçlı Seferleri başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra burayı terk etmek istemeyen Avrupalılardır. Şunun da bilinmesi lazım, benim Alevilere karşı bir husumetim asla yok.

MÜSLÜMAN KOMÜNİST OLMAYACAK DA NE OLACAK!

“Önce komünistti, sonra şeriatçı oldu, şimdi Türkçü oldu” diyorlar benim için! Ben hala komünistim. Müslüman, komünist olmayacak da ne olacak! “Bizi aldatan bizden değildir” diyor hadiste. Bundan daha komünistçe ne olabilir.

ANADOLU SADECE TÜRKLER’İN VATANI

“Ben bir ırka mensubum” diyen insanlar var. Ben ırkçılığın neyini kabul edeyim. Ben ırkçı değilim. Çünkü Türk ırkı yok. Türkiye diye bir ülke var ve bu ülkenin varlığını koruyabilmesi büyük atılımlar yapmasına bağlıdır. Birtakım insanlar bu atılımları imkansızlaştıracak bir yola girmişlerse asla saygıyı hak etmezler. Bu topraklar birilerinin hakimiyet alanı oldu. Greklerin oldu, Romalılar’ın oldu ama bu topraklar sadece Türkler’in vatanı oldu.

4 Yorumlar

 1. SİVAS’I, BOSNA’YA BENZETMİŞ… ZATEN NEREDE BİR MÜSLÜMAN MİLLET VARSA, HEP MASUM OLANLAR ONLARDIR (!)
  HRİSTİYANLAR, İNSAN YAKMADI.. MÜSLÜMAN YAKTI..
  MÜSLÜMANLIK ALLAH’IN YOLUYSA BEN MÜSLÜMAN OLMAYI REDDEDERİM…
  ALLAH, SİZİN GİBİLERİ DÜNYAYA HAKİM KILMADI, KILMAYACAKTIR…
  SİZ BU RÜYAYLA ÇOK BEKLERSİNİZ…

 2. Neyse ki bizim işimiz döneklerle değil, halkımızladır. Halk, artık Kızılbaşlar’ı daha iyi tanıyor ve seviyor. Bence İsmet Özel yalnızca bir bireydir, muhatap almamak gerekir.
  Yaşasın mücadelemiz!

 3. bende diyordumki alevilere hakeret edildiginde tepki veriliyorda bu adama neden birileri cevap vermiyor ,mahkemeye veren avukatları tebrik ediyorm

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz