AV-KAR’dan Açıklama: Ali Rıza Yurtsever Serbest bırakılsın

25 Şubat 2009 Tarihinde DTP Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen seçim irtibat bürosu açılışına katılan parti genel meclis üyesi ve genel merkez yöneticisi Ali Rıza Yurtsever’in tutuklanması üzerine Avrupalı Karerliler Derneği yaptığı açıklamada; Her seçim arifesinde hükümetlerin muhaliflerini susturmak bahanesiyle; “Kapana kısmak” için kıskaca aldıkları yurtsever, demokrat insanlara karşı yapılan keyfi baskıların karşısında olduklarını belirti.

AV-KAR; Seçim propagandalarının eşit şartlarda yapılmasının daha doğru olacağını, seçme ve seçilme haklarının kısıtlanmaması  herkese eşit davranılmasını istediklerini, Akp hükümetinin özellikle bölgede uyguladığı susturma politikasına maruz kalan ve seçim çalışmalarını Bingöl’de yürütürken; sözde “Yasadışı örgüt propagandası yapma” gerekçesiyle Ali Rıza Yurtsever’in tutuklanmasını kınadıklarını belirtti.

AV-KAR; Ali Rıza Yurtsever’in bir an önce serbest bırakılarak özgürlüğüne kavuşmasını, Aksi taktirde bu anti demokratik uygulamayı AİHM’e taşıyacağını bildirdi.

1 Yorum

  1. secim arefesinde bu tur tutuklamalari nefretle kiniyorum ama derebeylik devletlerinde olur boyle seyler normal karsiliyorum cunku bu derebeylikler derebeyliklerini dahi tadiyla yasamadan olecekler bunlar daha devlet olamazlar.sayin ali riza yurtseveri destekliyorum ve her zaman yanindayiz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz