Alanında öncü bir sanatçı; Greg Williams ve ‘A Circle of Hidden Intentions’ albümü


20 yıldır new age, elektronik gibi müzik türlerinde besteler yapan bir gitar sanatçısı olan Greg Williams, Radyo-Tv ve bazı  filmler için de özel müzikler hazırlardı. Çeşitli dergiler kendi alanında en başarılı gitaristlerden biri olarak kabul ederek sayfalarında yer verdiler. Eğitimci, iyi bir  gitarist ve besteci olarak dikkat çeken sanatçının, çağdaş, elektronik caz, folk gibi çeşitli müzik dallarında farklı eserleri var.


Greg Williams  -A Circle of Hidden Intentions albüm içeriği: 01-Dodecahedron (6:11) 02-Twelve (4:47)  03-Action Theme No.1 (6:10) 04-Gilak Slendro (4:53)  05-So Lovely So Lonely (5:15)  06-Mr. Peabody Goes a Sauntering (2:32)  07-Teagarden Blues and Rain (6:43)  08-Action Theme No.2 (6:35) 09-Hymn (3:16)  10-For Francesco (4:28)

Greg Williams, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İskoçya ve İrlanda da sahne aldı.
2007 yılı yapımı “A Circle of Hidden Intentions” albümü, solo akustik gitar ve canlı loop’lar (sürekli tekrar eden müzik parçaları) kullanarak minimalistik, çok katmanlı bir müzik deneyimi yaşatıyor. Evindeki stüdyosunda kaydettiği bu albümde J.S. Bach, Steve Reich, Mike Oldfield, Michael Hedges gibi sanatçılardan etkilendiğini belirtiyor.

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Ophelia’ya Mektuplar – Fernando Pessoa

Çoğul kimlikli ve gizemli bir yazar ve şair Fernando Pessoa. Sınırlı koşullarda yaşayan, yaşamının her anında yapıtını ön planda tutmayı...

Kapat