Achenbach, Oswald ( 1827 Düsseldorf – 1910 Düsseldorf )

Alman ressam.

Kunstakademie’de çalıştı. Ressam Andreas Achenbach’ın kardeşi olan Oswald Achenbach, akademideki hocası Johann Willhelm Schirmer’den etkilendi. Erken yaşlardan itibaren Düsseldorf ve çevresindeki kırsal alanları incelemeye başladı. Kayaların, ağaçların, çalılıkların ve insanların taslaklarını çizdi. 1843′ten başlayarak birçok ülkeye seyahat etti.
Kunstakademie’de çalıştı.

Ressam Andreas Achenbach’ın kardeşi olan Oswald Achenbach, akademideki hocası Johann Willhelm Schirmer’den etkilendi. Erken yaşlardan itibaren Düsseldorf ve çevresindeki kırsal alanları incelemeye başladı. Kayaların, ağaçların, çalılıkların ve insanların taslaklarını çizdi. 1843′ten başlayarak birçok ülkeye seyahat etti.

Kuzey İtalya ve Bavaria’ya giderek Alp dağlarını gördü. Manzara resmine duyduğu ilgi daha da arttı. Achenbach’ın resim anlayışı detaylara düşkünlüğüyle açıklanabilir. Konu aldığı manzaranın atmosferini tam olarak ve titizlikle tuvale aktarmak ressamın temel ilkesiydi.
Yapıtları halen Crocker Art Museum, Hermitage Museum, Block Museum of Art Northwestern University ve Museum Kunst Palast’da sergilenmektedir.

Share

Yorum yapın

Share
Devamını oku:
Tarihte Adalet Yoktur: Biz getirmesek bundan sonrada olmayacak – Yuval Noah Harari
Erdoğan ve hükümet – Partisi derindir ve devlettir – Nureddin el Mecnun
Metin Altıok‘un son yazısı: İnsan kirlenmesi çift yönlü, bir bölümü toplumsalsa, diğer bölümü bireyseldir
Kapat