Filistin Şarkıları: Ortadoğulu Kadınlardan Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız

filistine şarkılar
2009 yılında yayınlanani Filistin’e yakılmış şarkılardan oluşan “Ortadoğulu Kadınlardan Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız” adlı albüm, bir Filistinli kızın  sitemiyle başlıyor. Amel Mathlouthi, ilkay Akkaya, Amal Murkus,  Majida El Roumi, Kamilya Jubran, Lena Chamamyan Ya Mayla, Rim Banna, Reem Kelani, Fairuz  ve  Reem Talhami’den seçilmiş  birer şarkıyla devam eden derleme  Samir Joubran’ın  ensrümantal bir çalışmasıyla sonlandırılıyor.  


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız içerik:
01 – Filistinli Kızdan Sitem… (Açılış) 02 – Amel Mathlouthi – Naci en palestina 03 – ilkay Akkaya – Filistin Günlüğü 04 – Amal Murkus – Diary of a Palestinian Wound 05 – Majida El Roumi – Children in Conflict 06 – Kamilya Jubran – Kaifa ossamiha 07 – Lena Chamamyan -Ya Mayla Al Ghusson 08 – Rim Banna – Fares Odeh 09 – Reem Kelani – qasidah of return 10 – Fairuz – Jerusalem Zahrat Almadaen 11 – Reem Talhami – Zemar 12 – Samir Joubran – Ramallah(enst. kapanış)

2 Responses to Filistin Şarkıları: Ortadoğulu Kadınlardan Gazze’ye En Hüzünlü ŞARK’ımız

  1. esra diyor ki:

    şarkılar çok güzel çok beğendim allah yardımcıları olsun ya çok üzülüyorum

  2. araman diyor ki:

    üzülmenin çok fazla bir işe yarayacağını zannetmiyorum. bu tür zulümlerin neden gerçekleştiğini iyi çözümlemek ve bu zulümlere karşı direnen saflara katılmak vicdanımızı rahatlatmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir