Bu Kategorideki Konular

14
Eyl


1970, Brest doğumlu olan Deneysel, minimalist Fransız müzisyen, Yann Tiersen, piyano, akordeon, keman gitar vb. birçok enstrümanı çalma becerisine sahip. Özelikle canlı performansı ile dikkat çeken sanatçı, değişik enstrümanları birleştirerek ve enstrümanların sınırlarını zorlayarak sesler elde ediyor. Bu farklı seslerle çeşitli doğaçlamalar yaparak seyircisine bir şekilde müzikal mücadelesini anlatıyor. Devamı »

Toplam okunma (59874) Bugün(42) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , , , , , , , ,

09
Eyl


Marco ve Mattia tarafından 2002 yılında italya da kurulan alternatif electronik, rock müziği yapan Amycanbe, Francesca ve Paolo katlımından sonra 2005 adını duyurdu. 2007 yılında “Being a Grown-Up sure is Complicated” adlı bu albümünü çıkardı. Bu çalışması grubun çeşitli rock konserlerinde sahne almasını ve Uluslararası etkinlikte katılmasını sağladı. Devamı »

Toplam okunma (65127) Bugün(85) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , , , , , , , , ,

07
Eyl

bulgarian-folk-music
İnsanoğlu hayatı kolaylaştırmak için genelleme alışkanlığını geliştirmiş. Ancak bu durum bizi ayrıntılardan kaçıran, yaşamı eğitim durumumuzun biçimlendirdiği düşünce kalıplarına indirgeyen bir tuzak olmuş çoğu zaman. İşte Balkan müziği kavramı da bilgi eksikliğinin ve medyanın etkisiyle gerçek içeriğinden çok uzak noktalara düşmüş. Bregoviç ve nefesli çalgı bandoları, coşku, klarinet, Bulgar kadın sesleri ve ille de Romanlar; Balkan müziği denince anımsanan birkaç imaj. Sizi bu çok konuşulan ama az bilinen coğrafyada kısacık bir etnomüzikolojik yolculuğa çıkarmak istiyoruz. Devamı »

Toplam okunma (28076) Bugün(13) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , , , , ,

31
Ağu


Tanınan ve sevilen  beş müzisyenden; Shira Kammen, Nicole Lecorne, Nada Lewis, Robin Petrie ve Bob Singer oluşan Panacea, Avrupa şarkıları ve dans müziğini dinamik bir  tarzla yeniden yorumluyor. Grup, farklı yeteneklere sahip sanatçılardan oluşmasına rağmen birbirileri arasındanki uyum, vokal ve müziğin estetik ahengi  dikkatleri üzerlerine çekiyor.  Devamı »

Toplam okunma (79209) Bugün(8) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , , , , , , , , , , ,

15
Tem


Eski müzik derlemeleri konusunda önemli bir isim olan Tim Rayborn, Bu albümünde dünyevi ve manevi sevginin  merkezi olan Asya’ya  doğru yola çıkıyor. Bu coğrafyada birkaç yüzyıl öncesinden yüzlerce millete uzatıyor. Gerçek sevginin köklerine  güçlü bir arzuyla hareket eden Rabyorm, halkları ortak bir temada birleştiriyor.  Sonuç olarak enstrümantal müziklerin yer veririldiği “Ashek” albümü Yunanistandan Ortadoğu’ya duygusal değil ancak kasvetli bir yolculuk. Devamı »

Toplam okunma (73613) Bugün(37) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , , , , ,

13
Tem


Bir oda orkestrası olan ve Bezdin yetimhanesinde yetişmiş vokalist kızların kurduğu  bir koro Bezdin Ensemble. Toplam 9 albümü olan grubun 2010 çıkışlı “Vivaldi Sacred Box” adlı bu çalışması Vivaldi’nin erken dönem  kilise müziğine yönelik yolculuğunun izini süren  52 dakikalık bir müzikal şölenden oluşuyor. Devamı »

Toplam okunma (53121) Bugün(61) Son okunma tarihi (23 September 2014)

, , ,

Arşivler