Bu Kategorideki Konular

25
Oca


Dünyanın dört bir yanından kadın ozanların en güzel ürünlerinden yapılan seçki “Global Divas/Dünya Kadın Ozanları” albumünde bir araya getirilerek Üç CD olarak çıkan çalışmanın ilk CD’sini aşağıdan online olarak dinleyebilirsiniz. Devamı »

Toplam okunma (125255) Bugün(36) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , , ,

05
Oca

Yaklaşık 35 müzik grubu ve sanatçının seslendirdiği ve Rusya, Avrupa, Ortadoğu Balkanlar… dünyanın geniş bir coğrafyasından seçilmiş çeşitli dillerde  sseslendirilmiş  447 Şarkılık Halk Müzikleri koleksiyonu’nu aşağıdan dinleyebilirsiniz.  Devamı »

Toplam okunma (112415) Bugün(8) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , , , ,

22
Ara


Çağdaş solo piyano müziğinin önde gelen isimlerinden biri olan sanatçı, kompozisyonlarında “aile sevgisi”nden ilham aldığını belirterek: “Kendimi hiç bir zaman müzik bestelemek için zorlamadım. Zamanı geldiğini hissettiğimde, oturup müziğimi yaptım” diyor.  Daha Önce Sophomore Jinx  ve Woods of Chaos adlı iki albümüne yer verdiğimiz  Rob Costlow’un  “Reconstruction” adlı  bu 45 dakikalık  piyano dinletisini aşağıdan  dinleyebilirsiniz. Devamı »

Toplam okunma (129875) Bugün(1) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , ,

12
Ara


Minimalist tarzda yakaladığı müzikal duruluk ile kulağa hoş gelen seslerden öte insan  ruhuna hitap etmeyi amaçlayan  bir flüt sanatçısı ve besteci Suzanne Teng. Boston Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu müzik çalışmaları dışında California’da öğretmenlik yapıyor. Çalışmalrında etnik izler barındıran  sanatçıya vurmalı çalgılarda Gilbert Levy’i eşlik ediyor. Bugüne kadar yayınlanmış  ‘Miles Beyond’, ‘Mystic Journey’ ve ‘Enchanted Wind’  adlı üç albümü var. Devamı »

Toplam okunma (2707) Bugün(4) Son okunma tarihi (25 January 2015)

, , , , ,

11
Ara

New Age
New Age veya Yeni Çağ. Ruhsal konulara ilişkin bireysel eklektik yaklaşımla nitelendirilen çağdaş batı kültüründe, yirminci yüzyıl sonlarında ortaya çıkan ve sınırları ve alt gruplarıyla geniş bir uygulama ve inanç alanına işaret eden alternatif ruhsal hareketlerin üst başlığı ve türsel bir terimdir. Herhangi bir değişmez, mutlak kutsal metin, dini kurum ve din adamları hiyerarşisinden uzak olduğundan din sosyolojisinde New Age’in geleneksel din ile arasındaki farkı ortaya koymak için akademik literatürde New Age’e, yarı dini (quasi-religion) veya dinleyici/izleyici kültü ve kült çevresi/ortamı şeklinde tanımlar getirilmiştir. Devamı »

Toplam okunma (189955) Bugün(16) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , ,

04
Ara

Darkseed’in eski vokalisti Stefan Hertrich’in, Spiritual ile birlikte yürütüğü diğer bir proje Shiva in Exile. Doğunun derin esrarından devrimci değişime kadar geniş bir müzikal yelpaze sahip. Ambient, gotik ve Ortadoğu müziklerine farklı bir yorum getirmeye çalışan  etnik müzik grubu. Devamı »

Toplam okunma (84417) Bugün(1) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , , , , , ,

28
Kas


1961 yılında doğan Shira Kammen, San Franciscoda büyüdü. Bir profesyonel  kemancı  ve aynı zamanda müziğe bilimsel açıdan yaklaşan bir sanatçı. Uzun yıllardan beri Shira ve Project Ars Nova ve Ortaçağ Strings  gibi toplulukların büyesidir. Shira Kammen, Kelt (günümüzde “Kelt” ve “Keltik” terimi Kelt ulusları olarak bilinen; Breton, Cornwall, Galler, İrlanda, İskoçya vs etnik grup ve bu grubun dillerine atıfla kullanılır) müziği yapar.  Devamı »

Toplam okunma (114231) Bugün(5) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , ,

19
Kas


Dünyanın farklı ülkelerinden farklı dillerden oluşan ve yüze yakın sanatçıdan seçilmiş 140 eserlik World Müzik türünde oluşturulan koleksiyonu aşağıdan dinleyebilirsiniz. Daha önce yayımladığımız New Age müzik eserleri koleksiyonunu dinlemek için burayı, Caz ve Blues eserleri koleksiyonunu  dinlemek için burayı, Enstrümantal müzik  eserleri koleksiyonunu dinlemek için burayı,  Klasik Müzik eserleri koleksiyonunu dinlemek için ise burayı tıklayınız.

Devamı »

Toplam okunma (181588) Bugün(4) Son okunma tarihi (26 January 2015)

, , , , , , ,

Arşivler