Bu Kategorideki Konular

15
Nis

Claire Fitch
14 yaşında çello çalmaya başlayan Claire Fitch, 1995 yılından beri İrlanda Milli Senfoni Orkestrası’nda çalışıyor. Sanatçı The Corrs, U2, The Three Irish Tenors, Barry Manilow, Shania Twain ve Kate Bush gibi şarkıcılarla çalışmış. Bunun yanı sıra The Tailor of Panama, The Tie That Binds, The Boxer, Some Mothers’ Son, War Of The Buttons ve Thumbelina gibi filmlerin müziklerine katkıda bulunmuş. Devamı »

Toplam okunma (20517) Bugün(1) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , ,

12
Nis


Dünyanın farklı ülkelerinden farklı dillerden oluşan ve yüze yakın sanatçıdan seçilmiş 140 eserlik World Müzik türünde oluşturulan koleksiyonu aşağıdan dinleyebilirsiniz. Daha önce yayımladığımız New Age müzik eserleri koleksiyonunu dinlemek için burayı, Caz ve Blues eserleri koleksiyonunu  dinlemek için burayı, Enstrümantal müzik  eserleri koleksiyonunu dinlemek için burayı,  Klasik Müzik eserleri koleksiyonunu dinlemek için ise burayı tıklayınız.

Devamı »

Toplam okunma (155662) Bugün(14) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , , , , ,

11
Nis


Daha önce  sanatçının solo kayıt yaptığı Panta Rhei – Celtic and Mediterranean (Dinle) adlı Keltik ve Akdeniz müziklerinden oluşan albümünden sonra şimdi Diana Rowan ”The Bright Knowledge” adlı bu albümüne yer veriyoruz.  13 eserden oluşan “The Bright Knowledge” adlı bu çalışmada çoğunlukla Klasik Batı Müziğinde kullanılan en eski telli çalgılardan biri olan harp kullanıyor. Bazı eserlere yine  kendi sesinden solo kayıtları da ver veriyor. 65. dk oluşan çalışma 2009 Nisan ayında dinleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Devamı »

Toplam okunma (64075) Bugün(75) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , , , , ,

08
Nis

Dram
Bugünden sonraki yaşamınızda yer edecek bazı renkler ve sesler cafrande.org’ta
İsveçli müzisyenler; Erik Ask Upmark, Anna Rynefors ve onun grubu Svanevit’in desteğiyle yapılan “Dram” adlı albümü 14 Geleneksel İsveç halk şarkısı enstrümantal derlemelesinden oluşuyor. Kullandıkları harp, kilitli keman gibi müzik aletlerine  hakimiyetiyle dikkat çeken ikili geleneksel halk müziğine çağdaş bir yorum, tutkulu karakter kazandırıyor. Devamı »

Toplam okunma (57413) Bugün(31) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , , , ,

06
Nis

AlmaNova
Geleneksel müzik eğitimi alan Jessica Pierce (flüt) ve Almer Imamovic (gitar) adlı iki sanatçının farklı bir flüt ve gitar düeti AlmaNova. Özelikle canlı performanslarıyla dikkat çekmekle beraber dinamik bir müzikal yapıya sahip çalışmalarıyla dinleyicilerini değişik ve düşsel bir müzikal yolculuğa çıkarıyor. Devamı »

Toplam okunma (66854) Bugün(13) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , , , , , , , ,

04
Nis


Rusya, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’dan halk şarkılarından  oyun havalarına, ağıtlardan kilise müziklerine kadar, Rusya, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’ya kadar  geniş bir coğrafyadan seçilmiş 21 Albüm, 359 Şarkılık  (Songs From The East Collection) Magnetune seçkisini aşağıdan dinleyebilirsiniz. Devamı »

Toplam okunma (74753) Bugün(2) Son okunma tarihi (20 April 2014)

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Arşivler